Witaj na stronie startowej SMS Junior
Finał Wrocławia w siatkówce plażowej PDF Drukuj Email
piątek, 24 maja 2019 13:09

22 maja uczennice SMS Junior Wrocław wywalczyły I miejsce w Finałach Wrocławia w siatkówce plażowej, a 28 maja nasze reprezentantki zagrają w wielkim finale wrocławskiej Licealiady w siatkówce plażowe dziewcząt. Trzymamy kciuki!

 
Konkurs- Dzień Ziemi PDF Drukuj Email
środa, 22 maja 2019 13:48

jedna z prac konkursowychZ okazji Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej SMS Junior we Wrocławiu odbył się konkurs, w którym wzięło udział 14 uczniów. Prace konkursowe były przygotowywane i oceniane w trzech kategoriach:

1) Zdjęcie

2) Praca Plastyczna

3) Wiersz

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!


Dzień Ziemi- święto obchodzone 22 kwietnia, przybliżające problemy związane z ekologią i promujące postawy proekologiczne w społeczeństwie. To także okazja do podjęcia dyskusji na temat zagrożeń dotyczących naszej planety i ochrony środowiska naturalnego, które mają prowadzić do drobnych, ale rzeczywistych zmian postaw społecznych.

 
Spotkanie z policją- Gimnazjum PDF Drukuj Email
środa, 22 maja 2019 07:23

W dniu 29 kwietnia w klasach trzecich gimnazjum odbyły się prelekcje z zakresu profilaktyki dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich. Zajęcia przeprowadziła funkcjonariuszka Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto sierżant Agnieszka Olejniczak. Uczniowie dowiedzieli się jakie mogą ponieść konsekwencje w przypadku popełnienia czynu karalnego. Policjantka przedstawiła katalog środków wychowawczych i poprawczych, jakimi dysponuje Sąd Rodzinny. Omówiła także zagrożenia w "wirtualnym świecie" oraz skutki umieszczania w sieci obraźliwych wpisów i haseł pozostających tam na zawsze. Policjantka posłużyła się również przykładami z pracy, obrazującymi jak często z pozoru niewinne żarty prowadzą do nieszczęść, za które ktoś później odpowiada przed Sądem.
Funkcjonariuszka zwróciła uwagę uczniów na rozwagę i przewidywanie konsekwencji swojego zachowania.

 
Spotkanie z policją- Szkoła Podstawowa PDF Drukuj Email
środa, 22 maja 2019 07:17

W dniach 24 i 26 kwietnia w klasach ósmych Szkoły Podstawowej odbyły się prelekcje z zakresu profilaktyki dotyczące agresji i przemocy rówieśniczej. Zajęcia przeprowadziła funkcjonariuszka Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto sierżant Agnieszka Olejniczak. Policjantka omówiła formy przemocy oraz konsekwencje tego zjawiska dla ofiar i sprawców. Poinformowała uczniów gdzie mogą szukać pomocy w przypadku zostania ofiarą bądź świadkiem przemocy. Ósmoklasiści chętnie brali udział w dyskusji oraz zadawali pytania związane z tematyką zajęć.

 
Nowele- prace plastyczne PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 maja 2019 07:05

Rok 2019 Para Prezydencka ogłosiła rokiem nowel. Tematem tegorocznej 8. edycji Narodowego Czytania stało się osiem utworów nowelistycznych:

1. Dobra pani - Eliza Orzeszkowa;

2. Dym - Maria Konopnicka

3. Katarynka - Bolesław Prus

4. Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) - Bruno Schulz

5. Orka - Władysław Stanisław Reymont

6. Rozdziobią nas kruki, wrony...- Stefan Żeromski

7. Sachem - Henryk Sienkiewicz

8. Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) - Henryk Rzewuski

Uczniowie SMS Junior wzięli udział w konkursie na plakat związany ze wskazanymi utworami.


 
Biologia w praktyce- sekcja ryby PDF Drukuj Email
piątek, 17 maja 2019 12:05

Uczniowie 2D Liceum SMS Junior wzięli dziś udział w nietypowej lekcji biologii: pod czujnym okiem p. Malwiny Leusz przeprowadzili sekcję karasia pospolitego. Mieli okazję zapoznać się z anatomią ryby- z bliska obejrzeli pęcherz pławny, skrzela, serce i inne organy wewnętrzne. Była do doskonała okazja do praktycznej weryfikacji wiedzy zdobywanej w trakcie lekcji.

 
SMS Junior piłkarskim mistrzem Wrocławia Szkół Podstawowych PDF Drukuj Email
piątek, 17 maja 2019 07:40

Nie było mocnych na reprezentację Szkoły Podstawowej SMS Junior we wrocławskich finałach Igrzysk Dzieci w piłce nożnej. Drużyna prowadzona przez trener Monikę Koziarską wygrała cały turniej i odebrała złote medale oraz tytuł mistrzów Wrocławia. Nasz zespół w sześciu meczach odniósł komplet zwycięstw, stracił tylko jedną bramkę, a strzelił ich aż 19!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 83

Kalendarz szkolny

P W Ś C P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Mini Galeria

Sondy

Logowanie