Witaj na stronie startowej SMS Junior
102. Rocznica Odzyskania Niepodległości w SMS Junior na Słubickiej. "Polsko! Jestem z Ciebie dumna/dumny..." PDF Drukuj Email
czwartek, 26 listopada 2020 10:48

W tym roku w szczególnych okolicznościach świętowaliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - w domach, w swoich rodzinnych  i sąsiedzkich małych społecznościach, bez wspólnych patriotycznych spotkań i parad. Cały czas pamiętamy jednak, że 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli spełnił się sen i marzenie pokoleń Polaków: wolna i suwerenna Ojczyzna. W ramach szkolnych obchodów w SMS Junior tym razem zaplanowaliśmy szereg działań online. Klasy Liceum Ogólnokształcącego z ul. Słubickiej 1A, 1 B, 1C, 1D, 1E, 1F, 2C, 2D, 2E, 3c oraz 3d odbyły zajęcia dotyczące zagadnień związanych z suwerennością i patriotyzmem. Zastanawialiśmy się czym jest i jaki powinien być współczesny patriotyzm. Rozważaliśmy nad tym, jak ogromną wartością jest dla nas niepodległa Polska. Zwracaliśmy uwagę na to, że Polska do nas należy - ale przede wszystkim też od nas zależy. Rezultatem tych zajęć są prace uczniów, w których między innymi odpowiadają na pytanie "Co pozwala nam być obywatelem dumnym ze swego kraju?".

Uczniowie przygotowali plakaty a młodzież z klas 1D, 2D i 3d krótkie filmy. Wyciągamy wnioski z naszej pięknej historii. Nie poddajemy się !!! Mimo utrudnień wciąż jesteśmy AKTYWNI I GOTOWI DO DZIAŁANIA!!!

Zapraszamy do zapoznania się z filmikami i wybranymi pracami uczniów na facebooku.

 
Konkurs- edukacja globalna PDF Drukuj Email
piątek, 20 listopada 2020 12:36

W związku z trwającym Tygodniem Edukacji Globalnej ogłaszamy Konkurs na prezentację multimedialną o podstawowych założeniach edukacji globalnej. Prezentacja musi zawierać od 20 do 30 slajdów. Termin wykonania: 3. grudnia 2020r. Prace należy przysyłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Dodatkowe punkty z informatyki i geografii gwarantowane!

 

 


Edukacja globalna to nie tylko wiedza na temat zagadnień globalnych, ale też kształtowanie postaw i kompetencji kluczowych dla jakości nauczania, m.in. krytycznego myślenia, wyrażania opinii, pracy zespołowej. Edukacja globalna przygotowuje uczniów do stawiania czoła współczesnym wyzwaniom wynikającym z globalnych konsekwencji, jakie niosą za sobą decyzje podejmowane na poziomie lokalnym. Promuje także praktyczne wykorzystywanie zdobywanej wiedzy. Edukacja globalna to część kształcenia obywatelskiego i wychowania poświęcona budowaniu świadomości istnienia zjawisk i współzależności o charakterze globalnym. Nasz świat staje się coraz mniejszy. My wszyscy - zarówno młodzież, jak i dorośli - swoimi decyzjami wpływamy na sytuację ludzi na drugim końcu świata (a oni wpływają na nas). Aby odnaleźć się w tej sieci powiązań i pozytywnie wpływać na swoje otoczenie, młodzi ludzie powinni rozumieć procesy rządzące funkcjonowaniem tzw. globalnej wioski, w której żyjemy. Właśnie obchodzimy Tydzień Edukacji Globalnej. Zachęcamy do zainteresowania się tym zagadnieniem. Można się dowiedzieć, ile wody zużywa przeciętny Europejczyk, a ile mieszkaniec Afryki. Pokazuje na przykład, ile zarobi młoda dziewczyna, która szyje dla nas ubrania na drugim końcu świata, a ile firmy pośredniczące.

 
Stypendium Sportowe dla Macieja Skrzypka PDF Drukuj Email
piątek, 20 listopada 2020 12:28

Miło nam poinformować, że Maciej Skrzypek, uczeń LO SMS Junior we Wrocławiu, został laureatem stypendium sportowego w ramach XXI edycji Programu Stypendialnego Rady Powiatu Wrocławskiego.

 
Zmiany w egzaimnach PDF Drukuj Email
piątek, 20 listopada 2020 09:45

Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej ukazała się prezentacja dotycząca zmian w egzaminach, prosimy o zapoznanie się-> tutaj

 
Konkurs- Dzień Życzliwości PDF Drukuj Email
czwartek, 19 listopada 2020 11:57

21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości.
Zasady:
  • Napisz kartkę z dziennika i opisz w jaki sposób spędziłeś/spędziłaś ten wyjątkowy dzień.
  • Praca powinna liczyć maksymalnie 150 znaków.
  • Wyślij ją do 27 listopada 2020 na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Nagrodą będą dodatkowe punkty z języka polskiego.
Zapraszamy!

 
Medal do Tamary Kępskiej PDF Drukuj Email
środa, 18 listopada 2020 13:05

 

Tamara Kępska, uczennica klasy 1B, zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów młodszym w karate olimpijskim 07 listopada 2020r. Gratulujemy!

 
Listopadowy konkurs związany ze Świętem Niepodległości- liga klas PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 listopada 2020 10:24

 

 

 

Czas na listopadowy konkurs związany ze Świętem Niepodległości, który obchodzimy 11 Listopada.

 

 

 

 

 

 

Konkurs dla klas 4- 5

Pocztówka dla Niepodległej - Konkurs na kartkę pocztową upamiętniającą Odzyskanie Niepodległości (można zrobić w Canvie, Paincie, Gimpie, lub manualnie. Format dowolny)Do konkursu klasa zgłasza 1 kartę.

Klasy 6-7

Plakat do hasła POLSKA NIEPODLEGŁA - Plakat upamiętniający odzyskanie niepodległości przez Polskę. Format i technika wykonania dowolne (np. kolaż cyfrowy, plakat wykonany manualnie, plakat w Canvie, Paincie, Gimpie)- do konkursu klasa zgłasza 1 plakat

Klasy 8

Kalendarium z przymrużeniem oka - forma (plik tekstowy lub infografika np. w Canvie)

Tworzymy "wymyślone kalendarium" ważnych Polskich wydarzeń. Przykład: 19 listopada 2012- Polska formalnie została członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej... bez dwóch zdań wydarzenie to można uznać za krok milowy w polskiej eksploracji kosmosu... przełomowe za to było i to całkiem poważnie odkrycie wynalazku rewolucyjnego w historii ludzkości czyli toalety. Nie wiadomo kiedy i kto wynalazł świątynię dumania ale właśnie 19 listopada obchodzimy Dzień Toalety.

Prace zostaną opublikowane na Facebooku oraz specjalnej stronie www. W razie pytań proszę kontaktować się z p. Machnio lub p. Lesiewiczem

Termin złożenia prac: 25.11.2020 - prosimy wysłać zdjęcia lub prace cyfrowe na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 121

Kalendarz szkolny

P W Ś C P S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Mini Galeria

Sondy

Logowanie