Witaj na stronie startowej SMS Junior
Olimpiada matematyczna juniorów PDF Drukuj Email
piątek, 27 września 2019 06:58

Wczoraj, 26.06.2019 r., odbyła się olimpiada matematyczna dla uczniów 8 klas, koordynowana w naszej szkole przez p. Z. Sługockiego.


Olimpiada Matematyczna Juniorów (OMJ) to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów szkół podstawowych. To także jedyna olimpiada przedmiotowa z matematyki na poziomie szkoły podstawowej wpisana na listę Ministerstwa Edukacji Narodowej olimpiad uprawniających do przyjmowania laureatów i finalistów w pierwszej kolejności do szkół wymienionych w art. 132 ustawy - Prawo oświatowe oraz art. 20d ustawy o systemie oświaty.

 
Siatkarki na podium! PDF Drukuj Email
środa, 25 września 2019 13:25

Kolejne znakomite wieści z siatkarskich parkietów! I to podwójnie znakomite! Drugie miejsce młodziczek i trzecie miejsce juniorek AZS-AWF Wrocław na Ogólnopolski Turnieju Piłki Siatkowej im. Tadeusza Ząbka w Świdnicy.
Ponadto tytuły MVP (najwartościowsza zawodniczka) w swoich drużynach zdobyły:
Juniorki - Amelia Waśniewska
Młodziczki - Julia Czuryło
Brawo dla naszych uczennic i trenerów.

 
Liverpool FC w SMS Junior Wrocław PDF Drukuj Email
wtorek, 24 września 2019 06:41

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo udany początek tygodnia w SMS Junior Wrocław. Wszystko wskazuje na to, że wczorajsza wizyta trenerów Liverpool FC przy ul. Słubickiej - Neila Edwardsa (trener bramkarzy U18), Frederica Paciencia (koordynatora skautów) i Phila Roscoe (dyrektora ds. edukacji w Akademii Liverpool FC) będzie początkiem dłuższej, wielopoziomowej współpracy między naszą szkołą a tegorocznym triumfatorem Ligi Mistrzów.

 
Salon Maturzystów 2019 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 września 2019 12:37

W zeszłym tygodniu klasy maturalne brały udział w Salonie Maturzystów 2019. Uczniowie zapoznali  się z ofertą edukacyjną Uczelni Wyższych z całej Polski. W punkcie informacyjnym, każdy, kto wypełnił ankietę odebrał  Informator Maturzystow 2020. Opiekunem klas jest Urszula Zając-doradca zawodowy.

 
Poniedziałek z Liverpool FC! PDF Drukuj Email
czwartek, 19 września 2019 13:57

Wyjątkowi goście zawitają do nas już w poniedziałek! Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Junior we Wrocławiu odwiedzą trenerzy słynnego angielskiego klubu Liverpool FC. Wizyta ma związek z planowanym w przyszłym roku transferem do "The Reds" ucznia 1 klasy liceum, Fabiana Mrozka. Bramkarz, trenujący na co dzień w FC Wrocław Academy, był już na testach w Anglii i przekonał do siebie trenerów z Liverpoolu jednak zgodnie z przepisami FIFA (Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej) na Wyspy Brytyjskie będzie mógł przenieść się dopiero po 16 urodzinach.

- Anglicy są zachwyceni talentem Fabiana i widzą go w swojej akademii. Jednocześnie chcą aby nadal uczył się w toku indywidualnym w SMS Junior Wrocław. Stąd ich przyjazd i spotkanie z dyrekcją, władzami i trenerami naszej szkoły. Liverpool bardzo poważnie podchodzi do każdego transferu i chce wiedzieć o Fabianie wszystko. Nasi goście odwiedzą też rodzinny dom Fabiana i spotkają się z jego rodzicami - mówi trener Miłosz Gładoch, odkrywca talentu młodego bramkarza.

Neil Edwards (trener bramkarzy U18), Frederico Paciencia (koordynator skautów) oraz Phil Roscoe (dyrektor ds. edukacji w Akademii Liverpool FC) w poniedziałek o godz. 9:30 pojawią się w siedzibie Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Słubickiej, natomiast w samo południe na boisku przy ul. Mianowskiego 2B (GEM) odbędzie się trening pokazowy przygotowany przez trenera Miłosza Gładocha (koordynatora bramkarzy w FC Wrocław Akademy) specjalnie dla gości z Anglii. Oprócz naszych trenerów i Fabiana Mrozka w zajęciach wezmą trzej inni bramkarze uczący się w SMS Junior: Miłosz Jaskuła (1 LO), Radosław Żelezny (7 SP) oraz Filip Rutz (8 SP).

Cieszymy się na spotkanie z przedstawicielami Liverpoolu FC, liczymy na owocny początek współpracy na linii edukacyjno-sportowej i nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za transfer Fabiana do jednego z najbardziej utytułowanych klubów na świecie (18-krotnego mistrza Anglii, 6-krotnego zdobywcy Pucharu Europy, 3-krotnego zdobywcy Pucharu UEFA).

 
Anna Tymińska-Bella nagrodzona Srebną Odznaką "Za Zasługi dla Sportu"! PDF Drukuj Email
czwartek, 19 września 2019 13:44

 

 

 

 

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka przyznał Srebrną Odznakę "Za Zasługi dla Sportu" prezes SMS Junior Wrocław - Annie Tymińskiej-Belli. Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odznaka "Za Zasługi dla Sportu" jest przyznawana osobom wyróżniającym się szczególną aktywnością i uzyskującym wybitne osiągnięcia w
działalności w zakresie sportu, w tym za:
- wysokie wyniki sportowe wychowanków osoby proponowanej do odznaczenia, osiągnięte we współzawodnictwie sportowym w sporcie szkolnym, akademickim, wojskowym oraz we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym,
- publikacje z zakresu teorii i praktyki sportu, prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych na rzecz sportu,
- wspieranie sportu

Anna Tymińska-Bella od lat jest związana sportem. Była reprezentantką Polski w piłce nożnej, a po zakończeniu kariery rozpoczęła swoją działalność w Szkole Mistrzostwa Sportowego wspierając tym rozwój młodych sportowców. Od czterech lat jest też członkiem, a także wiceprzewodniczącą, Społecznej Rady Sportu -organu doradczego dla Ministerstwa Sportu i Turystyki. Radę powołał w 2015 roku Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, a w jej skład weszły autorytety w świecie sportu, reprezentujące różne środowiska: zawodnicze, trenerskie i akademickie, m.in.: byli reprezentanci Polski w piłce nożnej Marek Citko i Stefan Majewski, właściciel Cracovii Kraków prof. Janusz Filipiak, były wybitny kolarz, a dziś szef Tour de Pologne Czesław Lang, były trener reprezentacji Polski siatkarzy Ireneusz Mazur czy były reprezentant Polski w piłce ręcznej Artur Siódmiak.


 
Złoto Piotra Zendera! PDF Drukuj Email
czwartek, 19 września 2019 09:14

Świetna forma naszego ucznia w zawodach Pucharu Polski Juniorek i Juniorów w judo w Sochaczewie.

- To wielki sukces, a jednocześnie niespodzianka, bo Piotrek dopiero zadebiutował w tej kategorii wiekowej i wagowej. Dopiero zaczyna swoje zmagania wśród juniorów, a wygrał z zawodnikiem, który startował już w mistrzostwach Europy juniorów - mówi trener Radosław Zamęcki.

Wśród juniorek blisko podium była także Paulina Żemła, która zajęła piąte miejsce. To obiecujący wynik przed czekającym Paulinę już w najbliższy weekend debiutem w mistrzostwach Polski seniorek w Rybniku.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 92

Kalendarz szkolny

P W Ś C P S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Mini Galeria

Sondy

Logowanie