Poniedziałek z Liverpool FC! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sekretariat   
czwartek, 19 września 2019 13:57

Wyjątkowi goście zawitają do nas już w poniedziałek! Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Junior we Wrocławiu odwiedzą trenerzy słynnego angielskiego klubu Liverpool FC. Wizyta ma związek z planowanym w przyszłym roku transferem do "The Reds" ucznia 1 klasy liceum, Fabiana Mrozka. Bramkarz, trenujący na co dzień w FC Wrocław Academy, był już na testach w Anglii i przekonał do siebie trenerów z Liverpoolu jednak zgodnie z przepisami FIFA (Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej) na Wyspy Brytyjskie będzie mógł przenieść się dopiero po 16 urodzinach.

- Anglicy są zachwyceni talentem Fabiana i widzą go w swojej akademii. Jednocześnie chcą aby nadal uczył się w toku indywidualnym w SMS Junior Wrocław. Stąd ich przyjazd i spotkanie z dyrekcją, władzami i trenerami naszej szkoły. Liverpool bardzo poważnie podchodzi do każdego transferu i chce wiedzieć o Fabianie wszystko. Nasi goście odwiedzą też rodzinny dom Fabiana i spotkają się z jego rodzicami - mówi trener Miłosz Gładoch, odkrywca talentu młodego bramkarza.

Neil Edwards (trener bramkarzy U18), Frederico Paciencia (koordynator skautów) oraz Phil Roscoe (dyrektor ds. edukacji w Akademii Liverpool FC) w poniedziałek o godz. 9:30 pojawią się w siedzibie Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Słubickiej, natomiast w samo południe na boisku przy ul. Mianowskiego 2B (GEM) odbędzie się trening pokazowy przygotowany przez trenera Miłosza Gładocha (koordynatora bramkarzy w FC Wrocław Akademy) specjalnie dla gości z Anglii. Oprócz naszych trenerów i Fabiana Mrozka w zajęciach wezmą trzej inni bramkarze uczący się w SMS Junior: Miłosz Jaskuła (1 LO), Radosław Żelezny (7 SP) oraz Filip Rutz (8 SP).

Cieszymy się na spotkanie z przedstawicielami Liverpoolu FC, liczymy na owocny początek współpracy na linii edukacyjno-sportowej i nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za transfer Fabiana do jednego z najbardziej utytułowanych klubów na świecie (18-krotnego mistrza Anglii, 6-krotnego zdobywcy Pucharu Europy, 3-krotnego zdobywcy Pucharu UEFA).