Dwa medale w Indywidualnych Mistrzostwach Uczniów Wrocławskich Gimnazjów w Lekkoatletyce! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Tymińska
poniedziałek, 14 maja 2012 09:21

W dniu 09.05.2012 reprezentacja Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego JUNIOR we Wrocławiu złożona z klasy II i III wzięła udział w Indywidualnych Mistrzostwach Uczniów Gimnazjów w Lekkoatletyce.

BIEG NA 100m
Mateusz Piłat zajął 3 miejsce we WROCŁAWIU w biegu na 100m! Warto dodać, że przez pierwsze 50 metrów Mateusz był nawet pierwszy! Jego sukces cieszy tym bardziej, że pokonał kilku zawodników trenujących na co dzień sprint na 100 w sekcjach lekkoatletycznych oraz fakt, że startował w finale z uczniami z klas III!

BIEG NA 2000m:
Michał Gaj zajął 3 miejsce we WROCŁAWIU w biegu na 2000m! Michał wykazał się fantastyczną wydolnością oraz niesamowitym charakterem. Sprawił ogromną niespodzianke i pokonał kilku zawodników trenujących biegi długodystansowe!

Dariusz Nowakowski zajął 6 miejsce we Wrocławiu w biegu na 2000m! Walczył bardzo dzielenie na całym dystansie!

Ponadto nasza sztafeta 4x100m w składzie:
Daniel Mila
Zajęła 4 miejsce we Wrocławiu! Znakomity wynik i ogromne poświęcenie wszystkich zawodników (gratulacje za nie zgubienie pałeczki;))

Zawody strefy wrocławskiej były jednocześnie eliminacją do finałów wojewódzkich. Z każdej konkurencji do finału Dolnośląskiego awansowało 6 najlepszych zawodników. Tak więc w Dolnośląskim finale mamy MATEUSZA PIŁATA (100m), MICHAŁA GAJA I DARIUSZA NOWAKOWSKIEGO (2000m) oraz Sztafete 4x100m.

Podsumowując zawody bardzo udane!
Pierwszy występ i od razu dwa medale w Indywidualnych Mistrzostwach Uczniów Wrocławskich Gimnazjów w Lekkoatletyce.

Pozostali zawodnicy z naszej szkoły zajęli dalsze miejsca ale wszyscy dzielnie walczyli i godnie reprezentowali SMS JUNIOR WROCŁAW.