Sprawozdanie z wycieczki do Żywca! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Tymińska   
wtorek, 15 maja 2012 21:52

W dniu 9 maja 2012 r. o godzinie 6.44 wyjechaliśmy z Wrocławia do Katowic na naszą wycieczkę do Żywca, do Węgierskiej Górki. Po kilku godzinach przesiedliśmy się w Katowicach do pociągu jadącego do Żywca. Tam na dworcu czekał na nas autokar, który zabrał nas do naszego ośrodka wypoczynkowego w Węgierskiej Górce. Po rozlokowaniu się w pokojach wyruszyliśmy autokarem na wycieczkę do Wisły, gdzie pod skocznią narciarską im. A. Małysza zjedliśmy oscypki i zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć. Następnie pojechaliśmy do Szczyrku. Tam wjechaliśmy kolejką linową na punkt widokowy na Skrzyczne. Spędziliśmy tam kilkadziesiąt minut, podziwiając piękne krajobrazy i spożywając posiłek, po czym udaliśmy się w drogę powrotną do ośrodka. Po kolacji graliśmy w gry i zabawy ruchowe na terenie ośrodka a wieczorem oglądaliśmy finał Pucharu Europy w piłce nożnej. Do późnych godzin nocnych nasi uczniowie, cierpiąc na bezsenność, realizowali się w grach typu PSP.
Następnego dnia po śniadaniu udaliśmy się wszyscy autokarem do Żywca, gdzie o godzinie 9.00 I kl. gimnazjum rozegrała mecz kontrolny z I kl. gimnazjum SMS Żywiec. Mecz był zacięty i przebiegał zgodnie z zasadami sportowej walki. Pierwszą bramkę dla naszego zespołu strzelił Paweł Cieśla, drugą - Jacek Sobków, trzecią - Kacper Martyniak a czwartą - po indywidualnej akcji - Jakub Jezierski. Przeciwnicy strzelili nam tylko jedną bramkę. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla naszych uczniów. Należy podkreślić, że w ciągu całego meczu nasz zespół był wyraźnie lepszy piłkarsko od zespołu przeciwnika. Po obiedzie uczniowie kl. I i II LO rozegrali swój mecz kontrolny z reprezentacją LO SMS Żywiec. Mecz zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 4:2. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Tomek Zając (dwie), Tomek Goszcz i Radek Sareło. Mecz ten był bardzo wyrównany i emocjonujący jednak nasz zespół okazał się skuteczniejszy i lepszy piłkarsko. Po meczu zrealizowaliśmy dalszy plan wycieczki, zwiedzając Browar Żywiecki, gdzie degustowaliśmy zdrowe soki owocowe. Następnie udaliśmy się na zabytkowy Rynek w Żywcu, gdzie spacerowaliśmy i smakowaliśmy lody, pizzę i temu podobne jedzenie. Po powrocie do ośrodka zjedliśmy kolację przy integracyjnym ognisku. Piekliśmy kiełbaski i jedliśmy smaczne pieczone ziemniaki.
W piątek po śniadaniu graliśmy w różne gry i zabawy: piłka siatkowa plażowa, tenis stołowy, koszykówka i siatko-noga. Udaliśmy się do pobliskiego sklepu na zakupy. Po obiedzie opuściliśmy pokoje w ośrodku Jaz i autobus odwiózł nas na Dworzec PKP w Żywcu. O godzinie 14.43 ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Do Wrocławia przybyliśmy o godzinie 20.10, skąd rodzice odebrali naszych uczniów a nasza wycieczka tym samym dobiegła końca.
Ogólnie nasi uczniowie zachowywali się podczas wycieczki bardzo dobrze. Dziękujemy rodzicom za dobre wychowanie swoich dzieci i tym samym wspieranie procesu edukacyjnego szkoły.
Kierownik wycieczki i kadra pedagogiczna