Nasze uczennice Katarzyna Gozdek i Dominika Dereń jadą do Austrii po historyczny awans! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Tymińska   
piątek, 12 kwietnia 2013 18:48

Już w najbliższą niedzielę, 14 kwietnia reprezentacja Polski kobiet do lat 17 prowadzona przez Zbigniewa Witkowskiego może przejść do historii! W meczu o awans do najlepszej czwórki Europy biało-czerwone zmierzą się z Austrią.

Przypomnijmy, że niedzielne spotkania są kontynuacją i zarazem zakończeniem turnieju eliminacyjnego, w którym Polki zdobyły sześć punktów za zwycięstwa z Irlandią (2:1) i Norwegią (3:0). 31 marca ich ostatnimi rywalkami miały być Austriaczki, ale spotkania zostały odwołane z powodu nieprzygotowanych boisk.

 

Tym samym cztery reprezentacje jeszcze raz musiały znaleźć się w Austrii, gdzie był rozgrywany turniej. W walce o awans liczą się już jednak tylko Polki i gospodynie, które mają trzy "oczka". Podopiecznym Zbigniewa Witkowskiego do awansu wystarczy więc remis, ale nasze kadrowiczki zapowiadają walkę o pełną pulę i awans do finałów w kapitalnym stylu!

Mecz Polska - Austria zostanie rozegrany w Lindabrunn, a pojedynek Irlandii z Norwegią w Neulengbach. Oba spotkania rozpoczną się w niedzielę o godzinie 14.

Najlepsza czwórka Europy turniej finałowy rozegra w szwajcarskim Nyonie. Jedną parę półfinałową tworzą już Hiszpania i Szwecja, a ewentualnymi rywalkami Polek mogą być Belgijki.

W związku z tym, że mecz jest tak dużym wydarzeniem, a awans Polek będzie historycznym wydarzeniem, Polski Związek Piłki Nożnej organizuje specjalny autokar, który pojedzie do Austrii. Rodziny zawodniczek oraz działacze związku założą szaliki i pojadą dopingować biało-czerwone.

Powołania otrzymały:

1. Okulewicz Anna (Pogoń Women Szczecin)
2. Szemik Kinga (TS Mitech Żywiec)
3. Gozdek Katarzyna (KS AZS Wrocław)
4. Dereń Dominika (KS AZS Wrocław)
5. Ostrowska Karolina (KS AZS Wrocław)
6. Grzywińska Gabriela (RTP Unia Racibórz)
7. Jaszek Dżesika (RTP Unia Racibórz)
8. Kamczyk Ewelina (RTP Unia Racibórz)
9. Dudek Paulina (ZTKKF Stilon Gorzów Wielkopolski)
10. Pajor Ewa (KKPK Medyk Konin)
11. Konat Katarzyna (KKPK Medyk Konin)
12. Matysik Sylwia (KKPK Medyk Konin)
13. Rędzia Anna (UKS Czwórka Radom)
14. Zapała Anna (AZS UJ Kraków)
15. Gozdecka Magdalena (AZS UJ Kraków)
16. Wasil Urszula (GKS Górnik Łęczna
17. Michalczyk Patrycja (MKS Nysa Kłodzko)
18. Michalska Katarzyna (MKS Olimpia Szczecin)

Źródło: www.pzpn.pl

Poprawiony: piątek, 12 kwietnia 2013 18:55