Ogromne zainteresowanie SMS Junior Wrocław! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sekretariat   
czwartek, 26 marca 2015 10:29

 

Nie tak dawno w Szkole Mistrzostwa Sportowego Junior we Wrocławiu organizowany był Dzień Otwarty. Już wtedy spora grupa kandydatów pojawiła się, by osobiście doświadczyć, jak od kuchni funkcjonuje jedna z najlepszych placówek edukacyjno-sportowych w kraju. Prawdziwy rekord frekwencji padł jednak podczas testów sprawnościowych.

Zobacz testy do SMS Junior Wrocław

Próby sprawności fizycznej (tzw. testy sportowe) do SMS rozpoczęły się 20 marca w piątek - rekrutacją do sekcji piłki ręcznej i zgromadziły ponad 40 osób. Co najważniejsze, kandydaci prezentowali wyjątkowo wysoki poziom sportowy, podobnie zresztą jak ich rówieśnicy uprawiający piłkę nożną. Tu chętnych było jeszcze więcej. W sumie o miejsca do gimnazjum i liceum walczyć będzie niemal 200 osób. – Z każdym rokiem mamy coraz więcej chętnych. Nasza oferta jest dobra, poziom nauczania bardzo wysoki, a treningi profesjonalne, rozgrywane na obiektach sportowych wysokiej jakości, dlatego młodzi sportowcy oraz ich rodzice chętnie dołączają do naszej szkoły – tłumaczy Anna Tymińska, prezes SMS Junior. Nie tak dawno świętowała ze swoją placówką pięciolecie istnienia, a jej działalność docenił sam prezydent Wrocławia, wręczając szkole pamiątkową paterę.

 

Równomierny rozwój, wsparcie ludzi świata sportu, polityki i kultury, ale przede wszystkim doskonała - sportowa oferta, sprawiają, że coraz więcej chętnych obiera kierunek na Wrocław. Stąd przecież jest bliżej do wielkiego sportu. – Współpracujemy z wrocławskimi klubami, wspierają nas znani sportowcy. To świadczy o naszym potencjale, który będę sukcesywnie wzmacniać – dodaje Anna Tymińska. O progresie Szkoły Mistrzostwa Sportowego niech świadczy choćby fakt, że już w najbliższy piątek odbędą się testy do nowo otwartej sekcji siatkówki. SMS stanie się zatem multisportowym miejscem na mapie kraju, skorelowanym z edukacją na najwyższym poziomie. – Wybieram tę ofertę, ponieważ mogę się tu rozwinąć piłkarsko i intelektualnie – przekonuje Radosław Bąk, młody zawodnik piłkarskiego Śląska Wrocław. On już wybrał najlepszą ofertę na rynku. Podobnie jak niemal dwustu innych zawodników i zawodniczek z trzech dyscyplin sportowych.

  • Zobacz jak wyglądały testy do SMS Junior Wrocław produkcji naszej telewizji - LINK.
  • Słowo Sportowe o testach sportowych do SMS Junior Wrocław - LINK.
  • Galeria zdjęć - LINK.

 

Poprawiony: niedziela, 29 marca 2015 10:49