Awans Śląska do 1/4 Mistrzostw Polski! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sekretariat
poniedziałek, 30 marca 2015 11:36

W dniach 27-29 marca 2015r. w Opolu rozegrana została 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w piłce ręcznej.

W turnieju udział brały 4 zespoły – KS Gwardia II Opole (mistrz woj. Opolskiego), KS Viret CMC Zawiercie (wicemistrz woj. Śląskiego), KSSPR Końskie (wicemistrz woj. Świętokrzyskiego) i oczywiście WKS Śląsk SMS Junior Wrocław (mistrz woj. Dolnośląskiego). Z dumą możemy ogłosić, że zielono-biało-czerwoni z kompletem 3 zwycięstw awansowali do najlepszej 16 drużyn w kraju z 1 miejsca w swojej grupie. Jako zwycięzcy grupy wrocławianie rozegrają 1/4 Mistrzostw Polski na własnym parkiecie. Dokładne informacje o turnieju podamy za kilka dni, jednak już teraz gorąco zapraszamy!

W meczu otwarcia spotkały się zespoły Śląska oraz Viretu Zawiercie. Spotkanie było bardzo nerwowe. Wrocławianie świetnie bronili, jednak troszkę gorzej radzili sobie w ofensywie. Z tego powodu nie udało im się wypracować dużej przewagi, a do przerwy tablica wyników wskazywała 8:7 na korzyść SMSu. Zielono-biało-czerwoni powoli odskakiwali rywalom i w końcu uzyskali wystarczającą przewagę, która zdecydowanie uspokoiła ich oraz pozwoliła na kontrolowanie gry. Warto wspomnieć o imponującym osiągnięciu Olka Darczuka, który na 7 rzutów karnych obronił aż 5. Wynik końcowy to 26:19. W drugim meczu tego dnia miejscowa Gwardia II podejmowała KSSPR Końskie. Opolanie przez cały mecz gonili wynik, jednak ostatecznie musieli uznać wyższość rywali w stosunku 28:30.

Drugiego dnia, z samego rana, Śląsk podejmował KSSPR Końskie. WKS nie mógł odskoczyć rywalom. Mimo początkowego prowadzenia 3:0 Końskie szybko odrobiło straty, a do przerwy przegrywało tylko 16:15. W pierwszej części gorzej funkcjonowała defensywa, która jak się okazało – była kluczowa. Druga połowa to defensywny popis wrocławian. Od 33 do 50 minuty zielono-biało-czerwoni stracili jedynie 3 bramki. Wtedy objęli, najwyższe w meczu, 7 bramkowe prowadzenie. Końskie w końcówce odrobiło część strat, ale spotkanie zakończyło się wynikiem 30:26 dla WKSu. W następnym meczu Viret walczył z Gwardią Opole. Wobec dwóch zwycięstw SMSu ewentualny triumf Zawiercia dawał Śląskowi pewny awans z 1 miejsca. Tak też się stało, Viret dwukrotnie odrabiał 4 bramkową stratę, a w końcówce sam osiągnął taką przewagę i wygrał 25:21 (10:13).

Trzeci dzień rozpoczął się walką o awans z drugiej pozycji. KSSPR pokonał Zawiercie 29:22 (13:10) i to on gra dalej w Mistrzostwach Polski. Wrocławianie na mecz z Gwardią wyszli na luzie, ponieważ osiągnęli już swój cel. Jednak nie zlekceważyli rywali. Komfort psychiczny pozwolił na rozegranie imponującej pierwszej połowy, w której Opolanie nie mieli żadnych argumentów. 11:0 w 15 minucie ustawiło całe spotkanie. Gospodarze mieli zrywy, w których odrabiali część strat, jednak Śląsk triumfował 31:15 (16:5) i przypieczętował zwycięstwo w grupie.

Skład drużyny/bramki (1, 2, 3 mecz): Darczuk, Jazienicki, Gzik – Doniec 0, 4, 2, Górecki 2, 3, Bernaś, Werner 6, 5, 5, Wiewiórski 4, 6, Dudkowski 9, 11, 8, Szatkowski, Bałdys 4, 1, 2, Daszczenko 1, 0, 2, Nowaczyk 0, 0, 4, Pieńkowski 0 , 0, 5, Nicpoń, Ostrejko 2, Janik 1. Drużyną opiekowali się trenerzy Andrzej Dudkowski, Tomasz Wojakiewicz, Krzysztof Mistak oraz masażysta Mariusz Hubal.

Poprawiony: poniedziałek, 20 kwietnia 2015 08:36