Kolejne wieści od absolwentów! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sekretariat   
poniedziałek, 20 sierpnia 2018 08:39

Absolwenci SMS Junior na zapleczu PGNiG Superligi Mężczyzn! Związek Piłki Ręcznej w Polsce wyraził zgodę na grę w I lidze Forzy Wrocław!

Nas ta decyzja cieszy tym bardziej, że zespół prowadzony przez braci Marcina i Marka Paliców złożony jest z absolwentów naszej szkoły. Budowę naszej drużyny rozpoczęliśmy z chłopcami z bardzo utalentowanego, i pierwszego jeśli chodzi o piłkę ręczną, w historii szkoły, rocznika 1997.

"Chłopcy jeszcze w szkole zapowiadali się doskonale. W mistrzostwach Polski juniorów zajęli czwarte miejsce w kraju. Ale wyróżniali się nie tylko na boisku, bo i maturę większość z nich zdała z bardzo dobrymi ocenami. Dziś to oni stanowią o sile seniorskiego zespołu Forzy, chociaż z każdym kolejnym sezonem do ekipy dołączają zawodnicy z kolejnych roczników i jednocześnie kolejni absolwenci SMS Junior. Minionego lata był to rocznik 1998, a obecnie jest to rocznik 1999. Z tych najlepszych brakuje tylko Pawła Dudkowskiego, który trafił już do PGNiG Superligi Mężczyzn i rywalizuje z najlepszymi w kraju w barwach Zagłębia Lubin. Ale jestem pewien, że jego szkoli koledzy też nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i w niedalekiej przyszłości oni również będą stanowić o sile polskiej piłki ręcznej" - mówi dumny ze swoich podopiecznych trener Marcin Palica.

My też jesteśmy z nich dumni. Forza będzie jedynym przedstawicielem Wrocławia w I lidze. Zespół braci Paliców będzie bronił honoru stolicy Dolnego Śląska, która w męskim szczypiorniaku ma ogromne tradycje. Dość powiedzieć, że przed laty nasze miasto nazywane było stolicą polskiej piłki ręcznej. W ciągu pięćdziesięciu pięciu lat (1955-2010) Śląsk Wrocław piętnastokrotnie wywalczył tytuł mistrzów Polski, sześć razy srebro, a czternastokrotnie brązowe medale.

SKŁAD I LIGI MĘŻCZYZN 2018/2019: Olimpia Piekary Śląskie, Real Astromal Leszno, Ostrovia Ostrów Wielkopolski, Siódemka, Miedź Legnica, Grunwald Poznań, AZS UZ Zielona Góra, ŚKPR Świdnica, MKS Wieluń, Politechnika Anilana Łódź, ASPR Zawadzkie, UKS Olimp Grodków, ForzaWrocław.