Witaj na stronie startowej SMS Junior
DODATKOWE ZADANIE w ramach Ligi Klas PDF Drukuj Email
piątek, 27 listopada 2020 13:36

UWAGA! DODATKOWE ZADANIE w ramach Ligi Klas :) - dla wszystkich uczniów SP i LO

Chcesz zostać Świętym Mikołajem i uszczęśliwić 5-letniego Oskara chorującego na autyzm, którego ogromną pasją Oskara jest zbieranie, oglądanie i czytanie pocztówek? W tym roku włączamy się w taką właśnie akcję!

Co trzeba zrobić:

- samodzielnie zrób (lub kup) pocztówkę o dowolnej tematyce i napisz coś od siebie (możesz opisać własną sportową pasję lub dowolną inną, możesz też po prostu złożyć życzenia świąteczne lub opisać coś innego, co jest dla Ciebie ważne),

- tak przygotowaną i zaadresowaną kartkę (nie zapomnij o znaczku pocztowym!) należy wrzucić do skrzynki pocztowej (lub nadać na poczcie) do 15 grudnia,

- jeśli chcesz napisać list lub w przesyłce dołączyć coś od siebie ? super pomysł!

Jeśli uważasz, że to ciekawy pomysł ? poproś o adres Oskarka p. Justynę Machnio lub p. Katarzynę Borkowską.

Poproś kogoś (rodzica, kolegę, rodzeństwo) o zrobienie Ci zdjęcia, jak wrzucasz pocztówkę do skrzynki ? zdjęcie prześlij do p. Machnio lub p. Borkowskiej.

Co w zamian? Oprócz satysfakcji, że zrobiłeś/-aś komuś prezent:

- za samodzielnie wykonaną kartkę otrzymasz dodatkowe punkty z plastyki (w klasach, które mają plastykę, ale prócz zdjęcia przedstawiającego wysyłanie kartki zrób i prześlij nam samą kartkę)

- dostaniesz pozytywną notatkę (tzw. uwaga pozytywna)

- klasy, w których co najmniej 5 osób weźmie udział w akcji otrzymają dodatkowe punkty w ramach Ligi Klas,

- a 3 klasy w których najwięcej osób (procentowo) wyśle kartki, otrzyma największą ilość punktów (również w ramach Ligi Klas).

To co, wchodzisz w to? Pamiętaj, że pomaganie zawsze jest SUPER :)))

 
W moje wymarzone święta... - świąteczny konkurs z języka niemieckiego PDF Drukuj Email
piątek, 27 listopada 2020 12:46

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. Czyż to nie idealna okazja, aby poćwiczyć język niemiecki? Ucząc się bożonarodzeniowych słówek codziennie będziecie w świątecznym nastroju!

Każdego dnia od 30 listopada do 4 grudnia na teamsach będzie publikowana lista z 10 słówkami w języku niemieckim o tematyce świątecznej. Zapoznajcie się z nimi i weźcie udział w konkursie - napiszcie swoją świąteczną opowieść w języku polskim zaczynając od słów "W moje wymarzone święta... " wplatając jak najwięcej niemieckich słów o tematyce bożonarodzeniowej.

Przykład:

W moje wymarzone das Weichnachten nie stoję w gigantycznej kolejce do kasy kupując die Geschenke. Lepię die Teigtaschen a dzieci w salonie ozdabiają der Tannenbaum...

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Szkoły Podstawowej (kl. 7 i 8) oraz Liceum.

Prace należy wysyłać do 18 grudnia na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Ogłoszenie wyników nastąpi 22 grudnia.

Do zdobycia dodatkowe punkty z języka niemieckiego! Zapraszamy do udziału w konkursie!

 
102. Rocznica Odzyskania Niepodległości w SMS Junior na Słubickiej. "Polsko! Jestem z Ciebie dumna/dumny..." PDF Drukuj Email
czwartek, 26 listopada 2020 10:48

W tym roku w szczególnych okolicznościach świętowaliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - w domach, w swoich rodzinnych  i sąsiedzkich małych społecznościach, bez wspólnych patriotycznych spotkań i parad. Cały czas pamiętamy jednak, że 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli spełnił się sen i marzenie pokoleń Polaków: wolna i suwerenna Ojczyzna. W ramach szkolnych obchodów w SMS Junior tym razem zaplanowaliśmy szereg działań online. Klasy Liceum Ogólnokształcącego z ul. Słubickiej 1A, 1 B, 1C, 1D, 1E, 1F, 2C, 2D, 2E, 3c oraz 3d odbyły zajęcia dotyczące zagadnień związanych z suwerennością i patriotyzmem. Zastanawialiśmy się czym jest i jaki powinien być współczesny patriotyzm. Rozważaliśmy nad tym, jak ogromną wartością jest dla nas niepodległa Polska. Zwracaliśmy uwagę na to, że Polska do nas należy - ale przede wszystkim też od nas zależy. Rezultatem tych zajęć są prace uczniów, w których między innymi odpowiadają na pytanie "Co pozwala nam być obywatelem dumnym ze swego kraju?".

Uczniowie przygotowali plakaty a młodzież z klas 1D, 2D i 3d krótkie filmy. Wyciągamy wnioski z naszej pięknej historii. Nie poddajemy się !!! Mimo utrudnień wciąż jesteśmy AKTYWNI I GOTOWI DO DZIAŁANIA!!!

Zapraszamy do zapoznania się z filmikami i wybranymi pracami uczniów na facebooku.

 
Konkurs- edukacja globalna PDF Drukuj Email
piątek, 20 listopada 2020 12:36

W związku z trwającym Tygodniem Edukacji Globalnej ogłaszamy Konkurs na prezentację multimedialną o podstawowych założeniach edukacji globalnej. Prezentacja musi zawierać od 20 do 30 slajdów. Termin wykonania: 3. grudnia 2020r. Prace należy przysyłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Dodatkowe punkty z informatyki i geografii gwarantowane!

 

 


Edukacja globalna to nie tylko wiedza na temat zagadnień globalnych, ale też kształtowanie postaw i kompetencji kluczowych dla jakości nauczania, m.in. krytycznego myślenia, wyrażania opinii, pracy zespołowej. Edukacja globalna przygotowuje uczniów do stawiania czoła współczesnym wyzwaniom wynikającym z globalnych konsekwencji, jakie niosą za sobą decyzje podejmowane na poziomie lokalnym. Promuje także praktyczne wykorzystywanie zdobywanej wiedzy. Edukacja globalna to część kształcenia obywatelskiego i wychowania poświęcona budowaniu świadomości istnienia zjawisk i współzależności o charakterze globalnym. Nasz świat staje się coraz mniejszy. My wszyscy - zarówno młodzież, jak i dorośli - swoimi decyzjami wpływamy na sytuację ludzi na drugim końcu świata (a oni wpływają na nas). Aby odnaleźć się w tej sieci powiązań i pozytywnie wpływać na swoje otoczenie, młodzi ludzie powinni rozumieć procesy rządzące funkcjonowaniem tzw. globalnej wioski, w której żyjemy. Właśnie obchodzimy Tydzień Edukacji Globalnej. Zachęcamy do zainteresowania się tym zagadnieniem. Można się dowiedzieć, ile wody zużywa przeciętny Europejczyk, a ile mieszkaniec Afryki. Pokazuje na przykład, ile zarobi młoda dziewczyna, która szyje dla nas ubrania na drugim końcu świata, a ile firmy pośredniczące.

 
Stypendium Sportowe dla Macieja Skrzypka PDF Drukuj Email
piątek, 20 listopada 2020 12:28

Miło nam poinformować, że Maciej Skrzypek, uczeń LO SMS Junior we Wrocławiu, został laureatem stypendium sportowego w ramach XXI edycji Programu Stypendialnego Rady Powiatu Wrocławskiego.

 
Zmiany w egzaimnach PDF Drukuj Email
piątek, 20 listopada 2020 09:45

Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej ukazała się prezentacja dotycząca zmian w egzaminach, prosimy o zapoznanie się-> tutaj

 
Konkurs- Dzień Życzliwości PDF Drukuj Email
czwartek, 19 listopada 2020 11:57

21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości.
Zasady:
  • Napisz kartkę z dziennika i opisz w jaki sposób spędziłeś/spędziłaś ten wyjątkowy dzień.
  • Praca powinna liczyć maksymalnie 150 znaków.
  • Wyślij ją do 27 listopada 2020 na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Nagrodą będą dodatkowe punkty z języka polskiego.
Zapraszamy!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 122

Kalendarz szkolny

P W Ś C P S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mini Galeria

Sondy

Logowanie