O nas PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Tymińska   
sobota, 17 lipca 2010 22:30

Założenie Niepublicznych Szkół Mistrzostwa Sportowego na poziomie gimnazjum (od 1 września 2017 r. szkoła podstawowa) i liceum miało na celu stworzenie optymalnych warunków umożliwiających połączenia nauki z profesjonalnym uprawianiem sportu. Najważniejszym celem realizowanym poprzez stworzenie klas piłkarskich jest wyszkolenie w okresie kilku lat wszechstronnego, uniwersalnego pod względem techniczno-taktycznym, motorycznym i wolicjonalnym piłkarza, który po dalszym szkoleniu byłby przygotowany do gry na poziomie ekstraklasy oraz I, II i III ligi.

 

Obecnie SMS Junior Wrocław szkoli młodych zawodników z kilku dyscyplin sportowych: piłka nożna, piłka ręczma, piłka siatkowa i tenis stołowy.

Wszystkim uczniom pragniemy stworzyć odpowiednie warunki rozwoju, zapewniając:

  • 16 godzin zajęć sportowych w ciągu tygodnia,
  • bieżące monitorowanie postępów każdego ucznia przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu,
  • indywidualizację treningu,
  • dostęp do specjalistycznego sprzętu treningowego,
  • dostęp do informacji na temat odpowiedniego żywienia,
  • odpowiedni dobór szkoleniowców,
  • realizację właściwego procesu szkoleniowego
  • odpowiedni nadzór specjalistów m.in. z zakresu treningu szybkościowego, wytrzymałościowego oraz siłowego

Mając świadomość, że sport to nie wszystko, pragniemy zapewnić naszym uczniom jak najlepsze warunki edukacyjne. Dlatego też kadra nauczycielska została starannie dobrana, co ma dać gwarancję wysokiego poziom nauczania w naszych szkołach.

Wszyscy uczniowie Szkół Mistrzostwa Sportowego realizują treści programowe, wymagane odpowiednimi przepisami MEN dla poszczególnych szkół. Respektując zapisy ramowego statutu Niepubliczne Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego posiadają uprawnienia szkoły publicznej, a co za tym idzie są uprawnione do przeprowadzania: sprawdzianu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego oraz wystawiania świadectwa ukończenia szkoły.

"Wiedza - to majątek, którego złodziej nie ukradnie, ale i którego w spadku się nie otrzymuje"

"Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach"


Poprawiony: piątek, 15 grudnia 2017 10:50
 

Kalendarz szkolny

P W Ś C P S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mini Galeria